LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

5 nejoblíbenějších památek Londýna

Sdílej článek na Facebooku

Každoročně navštíví Londýnské památky miliony turistů z celého světa. Podle těchto návštěv a podle ohlasů samotných cestovatelů se každoročně sestavuje žebříček nejoblíbenějších památek, které turisté v rámci eurovíkendu v Londýně navštíví. Podívejte se na 5 nejoblíbenějších památek Londýna s námi.

Westminsterský palác a Londýnský Parlament

Nejoblíbenější památkou turistů se v roce 2013 stal Westminsterský palác a Londýnský Parlament, který navštívilo neuvěřitelných 15 650 000 návštěvníků z celého světa. Jedná se tak o nejžhavější cíl víkendových pobytů strávených v Londýně. Londýnský parlament spolu s věží Big Ben a celým Westminsterským palácem je památka, která po celou dobu své existence žije „normálním“ životem. Již od 11 století je budova takzvané „kolébky demokracie“ využívána jako sídlo sněmovny lordů. Plánujete li návštěvu Londýnského parlamentu, určitě si zvolte letní termín. O prázdninách má totiž parlament přestávku a je možné tedy tyto prostory navštívit, v době fungování vás do parlamentu a sněmovny lordů nepustí.

westminster abey

 

Londýnské Oko

Na druhém místě se v žebříčku nejoblíbenějších památek Londýna umístilo obrovské Londýnské Oko. Jedná se spíše o atrakci, nežli o památku, nicméně návštěvnost 11 620 000 návštěvníků za rok je jasným důkazem toho, že do Londýna se na eurovíkendy nejezdí jen za historií. Londýnské Oko, nebo chcete-li Millenium Wheel jak zněl prvotní název atrakce, stojí na břehu řeky Temže od roku 2000. Toto kolo bylo postaveno jako monument oslavující příchod nového tisíciletí a se svou výškou 135 metrů je opravdu nepřehlédnutelné. Pokud se budete chtít svést, počítejte s tím, že jedna jízda, nebo li jedna otočka kola trvá zhruba 30 minut. Londýnské Oko je otevřeno od 10 hodin a vstupné je za dospělou osobu 15 liber, děti pak zaplatí 8 liber za jízdu.

Windsor Castle

Bronzovou příčku se v žebříčku nejoblíbenějších památek Londýna vybojoval Windsor Castle. Zámek Windsor je zajímavý hlavně tím, že na něm sídlí Anglická královna. Tak jako u nás máme Pražský hrad, tak v Londýně sídlí královna na zámku Windsor, který loni navštívilo 9 560 000 turistů. Panovníci Anglie na tomto zámku sídlí již více než 900 let a tak je při prohlídce opravdu na co koukat. Za zmínku stojí především královské apartmány a kaple Sv. Jiří kde najdete nejkrásnější gotickou architekturu v Anglii. Při návštěvě zámku Windsor si nenechte ujít také přilehlé zámecké zahrady a park a nezapomeňte také na výměnu hradní stráže, což je velmi zajímavý rituál. Zámek Windsor je otevřen veřejnosti denně od 9:45, mimo svátky. Vstupné pro dospělou osobu je cca 17 liber, děti pak zaplatí snížené vstupné 11 liber.

backingham 3

 

Buckinghamský palác

Bramborovou medaili si pro tentokrát odnáší sídlo královny Alžběty II a tím je Buckinghamský palác. Toto sídlo a pracovnu královny Anglie navštívilo v minulém roce 8 340 000 návštěvníků. Koná-li se v Londýně nějaká důležitá státní akce, obyvatelé Londýna se shromáždí právě zde. Stavba tohoto paláce začala již v roce 1703, ovšem oficiálním sídlem královny se palác stal až za vlády královny Viktorie v roce 1837. Na prohlídku paláce si vyčleňte zhruba dvě a půl hodiny, neb uvidíte cca 20 rozsáhlých místností, jako například hudební a taneční salon, ložnice a galerie, atd. I zde, u Buckinghamského paláce, si můžete užít výměnu stráží královské gardy.

Westminsterské opatství

Posledním tipem eurovíkendu v Londýně je slavné Westminsterské opatství, které v loňském roce navštívilo 7 670 000 návštěvníků. Obrovský gotický kostel zapsaný na seznam památek UNESCO je opravdovou podívanou. Opatství, které bylo vystavěno v roce 1065 králem Edwardem, bylo po dlouhá léta používáno jako korunovační místo a místo pro královské svatby. V dubnu 2011 zde byla poslední královská svatba a to svatba prince Williama a Catherine. V opatství můžete navštívit také přilehlé zahrady a jedno zajímavé muzeum. Westminsterské opatství je otevřeno pro veřejnost denně mimo neděle a to od 9:30 a vstupné pro dospělou osobu je 16 liber, děti pak zaplatí 6 liber.

Pokud plánujete víkendový pobyt v Londýně a nemůžete se rozhodnout, které památky navštívit, pak by vám tento žebříček návštěvnosti památek Londýna mohl být nápomocen.  

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner