LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

28.01.14

Botanické zahrady Kew Gardens

Sdílej článek na Facebooku

Botanické zahrady v Kew Gardens najdete v západní části Londýna. Botanické zahrady v Kew Gardens jsou nejstarší botanické zahrady na světě, které vznikly již v první polovině 19. století.

Malé dějiny Kew Gardens

Jako téměř všechno v Londýně, tak i rozlehlé zahrady v Kew Gardens patřily dlouhou dobu královské Koruně. Roku 1841 však došlo ke změně, neboť o celý rozlehlý areál se začal starat stát. Na vlastnictví botanických zahrad se do dnešních dnů nic nezměnilo, neboť Velká Británie se o botanickou zahradu stará stále. Botanické zahrady v Kew Gardens se mohou pochlubit tím, že zde roste velké množství exotických druhů rostlin, keřů a stromů, takže se jedná o jedno z největších botanických zahrad na světě.

550 Kew Gardens by Rabe King  Williams Temple von 1837

Chrám krále Williama z roku 1837 - Autor snímku Rabe!

Co všechno je v Kew Gardens možné vidět

Za pozornost stojí kupříkladu oranžérie nebo krásný skleník, který se jmenuje Princess of Wales Conservatory. V tomto skleníku se můžete kochat pohledem na nádherné orchideje či kaktusy všech rozměrů a tvarů. Skleník má celkem deset klimatických pásem, takže každý si zde přijde na své. Největší atrakcí botanické zahrady je ovšem velký skleník, který má název Palm House (Palmový skleník). Tento obrovský Palmový skleník byl postaven ve viktoriánském stylu a architektem této skvělé stavby je pan Decimus Burton.

Kew gardens palms 550

Palmový sklení v Kew Gardens

Další zajímavou budovou v Kew Gardens je Evolution House, což je vzdělávací pavilon, kde se velmi podrobně dozvíte o vývoji rostlin na naši planetě. Za budovou Evolution House pro změnu objevíte pavilon Temperate House, který ukrývá velké množství exotických dřevin, které jsou systematicky řazeny podle zeměpisného původu.

Užitečné informace

Botanické zahrady v Kew Gardens je možné navštívit prakticky každý den, neboť zahrady jsou přístupné denně od 9:30 až do setmění. Za vstupenku zaplatíte šestnáct britských liber. Pakliže si vstupenku pořídíte přes internet, obdržíte jeden dětský lístek grátis. Pro seniory stojí vstupné čtrnáct britských liber. Pokud do Kew Gardens přijdete necelou hodinu před zavírací dobou, zaplatíte dvanáct padesát britských liber. Kew Gardens jsou nejlépe dostupné londýnským metrem, stačí nastoupit na zelenou linku District a vystoupit na stanici, která se jmenuje Kew Gardens. Pokud miluje květiny a stromy, je návštěva botanických zahrad v Kew Gardens nezapomenutelným zážitkem na celý život.

550 Kew gardens by FlaviaC

Nádherné rozkvetlé zahrady v Kew - Autor snímku FlaviaC

 

Další zajímavé památky Londýna, Muzeum Sherlocka Holmese, prohlídka Greenwiche – observatoř, Křižník HMS Belfast, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Národní Londýnskou galerii, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna s kvalitním průvodcem.
Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner