LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Britské muzeum v Londýně

Sdílej článek na Facebooku

Britské muzeum v Londýně patří mezi opravdové seniory, protože bylo založeno už v roce 1753. Na svůj věk však rozhodně nevypadá, protože stále patří mezi nejpopulárnější muzea na světě.

Britské muzeum je gigant mezi muzei

Britské muzeum je opravdovým gigantem mezi evropskými muzei, takže na jeho zevrubnou prohlídku budete potřebovat hodně času. Britské muzeum není možné zvládnout za hodinku, protože na velmi rozsáhlé ploše je celkem přes čtyři miliony velmi rozmanitých exponátů a předmětů. V devíti odděleních uvidíte například vzácné egyptské mumie, orientální čínskou keramiku nebo unikátní prehistorické kosti.

British Museum Dome by Eric Pouhier

Dóm Britského muzea - Autor snímku Eric Pouhier

Britské muzeum není gigantem pouze v počtu vystavovaných exponátů, ale rovněž v počtu návštěvníků. Každým rokem zde zavítá kolem šesti milionů zvědavých návštěvníků z celého světa.

Největší lákadla

Britské muzeum má několik atraktivních lákadel, které nelze přehlédnout. Mezi top exponáty patří cenný evangeliář z Lindisfarnu z roku 698, egyptské mumie a zajímavé Elginovy skulptury, které kdysi dávno zdobily proslulý aténský Parthenon.

Výstavy v roce 2014

Britské muzeum připravuje pro rok 2014 několik zajímavých výstav. Od 6. března do 22. června to bude výstava s názvem Život a legendy Vikingů. Téma Vikingů se do Britského muzea znovu vrací po třiceti letech. Na této výstavě budete moci vidět vikingské meče, mince, amulety a masky udatných vikingských válečníků. Vstupné na tuto výstavu bude stát 16,50 britských liber.

British Museum Reading Room by Diliff

Studovna Britského muzea - Autor snímku Diliff

Další nová výstava v Britském muzeu bude mít název Nové pohledy na životy ve starověku. Tato výstava potrvá od 22. května do 30. listopadu. Na této výstavě bude ukázáno osm mumifikovaných těl ze starověkého Egyptu a Súdánu. Pomocí nejnovějších moderních technologií bude ukázáno jak se v dávné minulosti mumifikovalo. Vstupné bude 10 britských liber.

Otevírací doba

Britské muzeum je přístupné pro širokou veřejnost zcela zdarma, což jistě potěší každého návštěvníka britské metropole. Vstupenku zaplatíte jenom na příležitostné expozice a výstavy. Britské muzeum se nachází na ulici Great Russell St Wc 1. Pokud použijete londýnské metro, tak vystoupíte na stanicích Tottenham Court Road či Holborn. Muzeum je otevřeno od pondělí do neděle od 10 do 17,30 hodiny, v pátek je pak Britské muzeum otevřeno od 10 do 20,30 hodiny.

Další zajímavé památky Londýna, Muzeum Sherlocka Holmese, prohlídka Greenwiche – observatoř, Křižník HMS Belfast, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Národní Londýnskou galerii, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, čtvrť Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Poznání Londýna s kvalitním průvodcem. Možná cestou potkáte i nějaké ty slavné osobnosti a rodáky z Londýna.
Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner