LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

28.06.13

Buckinghamský palác

Sdílej článek na Facebooku

Žádný turista, který zavítá do britského hlavního města, určitě nevynechá návštěvu Buckinghamského paláce, který se stal jedním z důležitých symbolů Londýna. V tomto článku se mu podíváme na zoubek – dozvíte se něco málo z historie stavby, jaký má v současnosti význam, ale dojde také na informace praktičtějšího rázu.

backingham 6

Buckinghamský palác je oficiálním sídlem britské královny Alžběty II., a když spatříte na vlastní oči, jak honosná a obrovská tato stavba je, nepřekvapí vás, že je největší královskou pracovnou na světě. Jako sídlo královské rodiny slouží palác už více než tři sta let, v současné době je ale také populární turistickou atrakcí a místem, kde se shromažďuje britský lid v dobách krize či oslav a kde se pořádají různé důležité akce státního významu.

Stavba paláce pro vévodu z Buckinghamu započala v roce 1703 a postupně se rozrůstala o další celkem tři křídla až do dnešní podoby. Palác byl postaven ve stylu francouzského neoklasicismu, takže se zde mísí tradiční zdobné prvky antiky a moderní prvky. Královským sídlem se Buckinghamský palác stal až v roce 1837 s nástupem královny Viktorie. Z historie paláce také zaujme fakt, že se budova stala sedmkrát terčem náletů během druhé světové války, nejvíce poškozena byla pouze palácová kaple.

backingham 3

Přejděme tedy k praktičtějším otázkám. Buckinghamský palác je samozřejmě velmi dobře dostupný městskou hromadnou dopravou. Pokud pojedete metrem, vystupte na stanici Victoria Green Park nebo Hyde Park Corner, jedou sem i autobusy čísla 11, 211, 239, C1 a C 10, kde vystoupíte na zastávce Buckingham Palace Road. Dojít sem ale můžete také pěšky z Trafalgarského náměstí.

Buckinghamský palác si můžete prohlédnout nejen zvenčí, ale nechat se provést interiéry oplývajícími luxusem a atmosférou honosných zámků. V letním období bývá zpřístupněno okolo dvaceti místností a samotná prohlídka trvá dvě a půl hodiny. Podíváte se do hudebního salonu, obrazové galerie s díly slavných umělců, tanečního sálu, ložnice, koupelny a další komnaty. K paláci patří také jedny z největších soukromých zahrad na světě, které jsou plné uměleckých soch. A určitě nevynechejte také proslulou výměnu stráží, která se koná denně od května do června a obden po celý zbytek roku.

gard backingham 2

Další zajímavé památky Londýna, Muzeum Sherlocka Holmese, prohlídka Greenwiche – observatoř, Křižník HMS Belfast, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Národní Londýnskou galerii, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Poznání Londýna s kvalitním průvodcem.
Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner