LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Čínská čtvrť v Londýně

Sdílej článek na Facebooku

Čínská čtvrť se v Londýně nachází ve známé oblasti Soho. Konkrétně tuto neobvyklou čtvrť najdete mezi ulicemi Lisle Street a Gerrard Street. Na mapě Londýna pak tuto čtvrť naleznete pod anglickým označením Chinatown. Chinatown je jedinečná městská část, kde si budete připadat jako byste byli v centru Pekingu nebo jiného čínského města.

Krátké dějiny Čínské čtvrti

Dřívější Čínské město v Londýně bylo kolem doků v East Endu u Limehouse. Dějiny osídlení Číňanů v městě nad Temží se datují do 18. století. V docích v East Endu pracovali čínští námořníci, kteří se zde pak natrvalo usadili. Konec Čínského města v East Endu byl během první světové války, kdy byla celá zástavba z velké části poničena. Další boom čínské expanze do Londýna přišel po druhé světové válce, kdy si čínští přistěhovalci začali otevírat čínské restaurace na ulici Gerrard Street. Z několika malých restaurací se za několik let tato městská část Londýna velmi rozrostla, takže už na konci šedesátých let se ulice kolem Gerrard Street staly oficiálním centrem čínského obyvatelstva v Londýně.

550 Chinatown view crowd by Lemur12

Procházka Čínskou čtvrtí - Autor snímku Lemur12

Místní skvělé restaurace

Hlavním lákadlem pro obyvatele Londýna a zahraniční turisty jsou skvělé místní restaurace, které jsou pro toto Čínské město typické. Původně jich bylo jen několik, nyní jich je okolo stovky, takže každý si zde vyberete. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější místní restauraci patří skvělá restaurace Wong Kei, kde vaří pravou kantonskou kuchyni. Výběr dalších restaurací je však neuvěřitelně pestrý, takže vybrat si kupříkladu můžete japonskou, taiwanskou nebo singapurskou kuchyni. Všude je velmi příjemná a milá obsluha.

550 Pagodachinatownlondon

Čínský vliv je tu znát na každém kroku

Atmosféra Čínského města

Čínské město má pochopitelně specifickou atmosféru, neboť architektura této městské části je typicky čínská. Potulovat se po zdejších uličkách, kde uvidíte velké nápisy v čínských znacích nebo typické červené lucerny, je pro Evropana zajímavým zážitkem. Největší podívanou však v Čínském městě zažijete na konci ledna a začátkem února, kdy se zde pravidelně slaví pouliční festival na oslavu čínského Nového roku.

550 Chinatown london map by  Tatata

Mapka Čínské čtvrti - Autor snímku Tatata

Jak se do Čínského města dostanete?

Nejrychleji se k Čínskému městu dostanete londýnským metrem, stačí když vystoupíte na stanici metra Leicester Street nebo Piccadilly Circus. Hlavní části Čínského města jsou pak tři čínské oblouky na ulici Gerrard Street.

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner