LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

01.01.14

Doky Svaté Kateřiny

Sdílej článek na Facebooku

Doky Svaté Kateřiny se nacházejí nedaleko známého londýnského mostu Tower Bridge a v současné době slouží jako prosperující obchodní a kancelářské centrum.První loď vplula do St Katharine Docks v den svého otevření, 25 října 1828.

Vznik doků

Doky Svaté Kateřiny byly postaveny na místě, kde v minulosti stála nemocnice ze 12. století. Na začátku 19. století byla nemocnice spolu s okolními domy zbourána. Následně zde byly v roce 1828 postaveny doky podle anglického architekta Thomase Telforda. Slavnostní otevření proběhlo 25. října roku 1828. Doky sloužily jako vykládka zboží, které se vozilo po Temži. Vykládalo se tu velmi rozmanité zboží. Vždycky záleželo, o jakou várku lodě šlo, jednou to byla káva nebo čaj, podruhé zase živá zvířata nebo stavební materiál.

St katharine docks 1828

První loď vplouvá do doků, píše se rok 1828

Přeměna doků

Při svém vzniku doky Svaté Kateřiny samozřejmě prosperovaly. Tato skutečnost trvala ještě do poloviny minulého století. Později však byly doky příliš malé na velké a masivní kontejnery, které se postupem času staly běžnou zásilkovou praxí. Jelikož byly doky Svaté Kateřiny příliš malé, byly vybudované mnohem větší na jiném místě Londýna. Roku 1968 pak dochází k definitivnímu uzavření doků Svaté Kateřiny.

st katharine docks Steve F-E-Cameron

Doky Svaté Kateřiny - Autor snímku Steve F-E Cameron

Postupem času se doky Svaté Kateřiny staly obchodním a administrativním centrem. Vedle obchodů a kanceláří zde začaly také vznikat kina, restaurace, kavárny, zábavní podniky a hotely. Později zde tak vznikl pitoreskní přístav jachet, který je ozdobou celých doků.

V nejnovější době zde vyrostlo více než 200 luxusních bytů a apartmánů, které se mohou pyšnit opravdu velmi stylovým a nezvyklým okolím.

Jak se k dokům Svaté Kateřiny dostanete

Návštěvu doků Svaté Kateřiny můžete klidně spojit s prohlídkou nedalekého Toweru. K dokům Svaté Kateřiny se nejrychleji dostanete londýnským metrem. Zastávka metra, kde vystoupíte, se jmenuje Tower Hill. Od Tower Hillu je to už kousíček pěšky. Při návštěvě doků Svaté Kateřiny doporučujeme navštívit některý z mnoha zdejších luxusních obchodů a především známou hospůdku Dickens Inn, která pochází z 18. století. V hospůdce Dickens Inn si můžete objednat místní pivo a kochat se pohledem na krásné a zajímavé doky, které jsou u Londýňanů velmi populární.

St Katharine Docks by Panhard

Hospůdka Dickens Inn, původní stavba z 18 století - Autor snímku Panhard

Další zajímavé památky Londýna, Muzeum Sherlocka Holmese, prohlídka Greenwiche – observatoř, Křižník HMS Belfast, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Národní Londýnskou galerii, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna s kvalitním průvodcem.
Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner