LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

09.06.13

Dům Benjamina Franklina

Sdílej článek na Facebooku

Dům Benjamina Franklina v Londýně najdete na ulici Crave Street číslo 36. Dům Benjamina Franklina je skutečným klenotem a vzácností, neboť na celém světě je pouze jeden dům, který po tomto význačném americkém politikovi a spisovateli zůstal.

Historie domu

Dům Benjamina Franklina byl postaven v roce 1730 a má cennou architektonickou hodnotu. Tento dům se dokonce nachází na seznamu historického dědictví prvního stupně. Téměř celý dům se zachoval v původní podobě, platí to zejména o hlavním schodišti, oknech a trámech. Benjamin Franklin v tomto domě pracoval celkem šestnáct let. Bylo to v letech 1757 až 1775.

ben franklin house

Expozice v interiéru

Současnost

Dům Benjamina Franklina byl poprvé pro veřejnost otevřen 17. ledna v roce 2006, kdy si celý svět připomínal 300. výročí jeho narození. Od té doby slouží tento dům jako muzeum a vzdělávací středisko. V rámci prohlídky muzea si můžete v tomto domě prohlédnout historickou výstavu, která mapuje šestnáct let Franklinova života v Londýně. Nejzajímavější části expozice je historický Franklinův pokoj, kde se dozvíte o jeho životě nejvíce. Velmi zajímavé je také studentské vědecké centrum, které představuje Franklinova nespoutaného ducha prostřednictvím interaktivních pokusů s vědeckými vynálezy, které Franklin vytvořil po dobu svého pobytu v Londýně. Ve vzdělávacím středisku najdete Franklinovy výzkumné zařízení a úplnou sbírku jeho spisů, které jsou zaměřené nejenom na Evropu, ale i na další světové oblasti.

benjaminfranklinhouse

Dům Benjamina Franklina

Ve vzdělávacím středisku se dozvíte, čím vším se Benjamin Franklin zabýval. Málokdo například ví, že během svého pobytu v Londýně experimentoval se závislostí barvy předmětu a jeho schopností vést teplo. Během jednoho zimního dne položil na sníh jednotlivé proužky tkanin různých barev a diagnostikoval, že pod černým pruhem látky sníh nejvíc roztál, zatímco pod bílým pruhem látky nejmíň. Během londýnského pobytu rovněž zkonstruoval zajímavý hudební nástroj, který pojmenoval armonica. Tento nástroj se skládal ze skleněných zvonků a oblíbil si ho například Beethoven nebo Mozart.

Praktické informace

Dům Benjamina Franklina je otevřen od středy do neděle. Otevírací doba je od dvanácti hodin do páté hodiny. Vstup od objektu činí sedm liber. Studenti a důchodci zaplatí pět liber, vstup zdarma mají všichni návštěvníci do šestnácti let. V muzeu je taktéž zajímavý obchůdek, kde si můžete koupit pohlednice i další suvenýry, které se vztahují k životu Benjamina Franklina. K muzeu se dostanete londýnským metrem, když vystoupíte na stanici Charing Cross anebo Embankment. Celá adresa muzea je: Benjamin Franklin House 36 Craven Street London WC2N 5NF.

Další zajímavé památky Londýna, Muzeum Sherlocka Holmese, prohlídka Greenwiche – observatoř, Křižník HMS Belfast, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Národní Londýnskou galerii, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna s kvalitním průvodcem.
Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner