LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

05.10.13

Fotbalový stadion Chelsea v Londýně

Sdílej článek na Facebooku

Fotbalový stadion FC Chelsea se jmenuje Stamford Bridge a najdete ho v jihozápadní části Londýna na pomezí čtvrtí Fulham a Chelsea.

Dějiny stadionu Stamford Bridge

Chelseas Stamford Bridge stadium 1909

Původní podoba stadionu z let 1909

Historie stadionu Stamford Bridge je více než stoletá. Stadion byl slavnostně otevřen už na konci 19. století, přesněji v dubnu roku 1877. Z počátku byl tento stadion využíván hlavně Londýnským atletickým klubem, který zde pořádal atletické závody a mítinky. Ke změně došlo v roce 1904, kdy se změnil majitel Stamford Bridge. Sourozenci Joseph a Gus Mearsovi koupili celý pozemek i s vedlejší zahradou a postavili zde zcela nový stadion. Tento nový stadion byl v roce 1905 nejprve nabídnut fotbalovému Fulhamu, ten ho však odmítnul, takže bratři Mearsovi si založili svůj vlastní fotbalový klub.

Chelsea Stamford Bridge mala

Fotbalový svatostánek v Chelsea byl navržen tehdejším slavným architektem Archibaldem Leitchem. Původní Stamford Bridge měl pouze 110 metrů dlouhou tribunu, která pojala 5000 návštěvníků. Později byl stadion rozšířen, takže dneska se může chlubit tím, že se zde vejde 41 841 diváků.

Současnost stadionu

Stadion Stamford Bridge má obdélníkový tvar a jedná se o jeden z nejlepších fotbalových stadionů v Anglii. Stamford Bridge se může pyšnit především špičkovým zázemím. Komplex stadionu například zahrnuje dva prvotřídní čtyřhvězdičkové hotely. K dispozici jsou zde tři skvělé restaurace, konferenční sál a podzemní parkoviště. Hráči a návštěvníci stadionu mohou rovněž využívat velké zdravotní a obchodní centrum. Hlavní barvou stadionu je modrá, což je rovněž klubová barva FC Chelsea. Modrou barvou jsou natřené lavičky pro sedící diváky. Rozměry hřiště jsou 103x67,5 metrů.

Chelsea Stamford Bridge 2 mala

Jak se k stadionu Stamford Bridge dostanete

Stamford Bridge sídlí na adrese Stamford Bridge, Fulham Road, London, SW6 1HS. Kousíček od stadionu je stanice metra District Line, což je zelená linka londýnského metra.

Významné zápasy na Stamford Bridge

Na Stamford Bridge se pravidelně hraje anglická Premier League a zápasy Ligy mistrů. Největší zápasy viděl stadion Stamford Bridge ve fotbalových sezónách 2007-2008 a 2011-2012, kdy se FC Chelsea dopracovala až do finále prestižní Ligy mistrů. V těchto dvou ročnících sehrála FC Chelsea na svém stadionu památné semifinálové bitvy. V roce 2008 to byl velmi zajímavý zápas s Liverpoolem a v roce 2012 se španělskou FC Barcelonou. V obou případech se fanoušci Chelsea mohli radovat z postupu do finále Ligy mistrů.
V té době hráli za Chelsea taková esa jako P.Čech, F.Lampard, J.Terry, D.Drogba a mnozí další.

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner