LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Guards muzeum v Londýně

Sdílej článek na Facebooku

Na území Velké Británie je dohromady 136 vojenských muzeí, což svědčí o tom, že armáda má ve Velké Británii značnou prestiž a všeobecné uznání široké společnosti. O dějiny vojenství je v zemi rovněž velký zájem, takže muzea vojenství jsou po celé Británii hojně navštěvována. Mezi 136 vojenskými muzei patří i slavné Guards muzeum v Londýně.

Všeobecné informace

Guards muzeum v Londýně se nachází na ulici Birdcage Walk, což je v samotném centru Lonýna, Buckinghamský palác je vzdálen zhruba 500 metrů od Guards muzea. Muzeum se de facto nachází pod místem, kde se u Wellington Barracks, velitelství pěti gardových oddílů, konají zajímavé přehlídky. Nejlépe se dostanete do Guards muzea, když vystoupíte na stanici metra St. James´s park a pak půjdete asi 200 až 300 metrů pěšky.

mapa guar muzeum

Kde najdete Guard muzeum

Otevřeno je denně od desíti hodin dopoledne do 16 hodin odpoledne. Poslední vstup je možný v 15.30. Zavřeno je pouze ve dnech vojenských ceremonií a 25.12, respektive 1.1. Vstupné v současné době činí 4 libry pro dospělého návštěvníka, 2 libry pak zaplatí studenti a senioři. Děti do 16 let mají vstup zdarma. Kurátorem celé expozice je pan Andrew Wallis. V areálu muzea je restaurace, toalety a obchůdek se suvenýry. V krásném obchůdku se suvenýry si můžete koupit cínové vojáčky, modely vojenské techniky, šálky na čaj s motivy královské gardy a mnoho dalších zajímavých suvenýrů.

Popis expozice

Guards muzeum v Londýně zaujme především všechny vyznavače historie vojenství, zvláště toho britského. Milovníci vojenství zde například najdou scény a diorámy, které ilustrují různé bitvy, kterých se královské gardy v minulosti zúčastnily. Expozice muzea mapuje dějiny královské gardy od občanské války v roce 1642 až po současnost. Jsou zde vystaveny historické zbraně, barevné uniformy, včetně vojenských vyznamenání a metálů.

Guards museum armoured car 1 by Fin Fahey

Vsup do muzea - Autor fotografie Fin Fahey

Dějiny královské gardy

Dějiny královské gardy se píšou od 17. století. Královský regiment založil v roce 1660 anglický král Karel II. Stalo se to v době, kdy se po znovu obnovení království vracel do Anglie z holandského exilu. V této době si s sebou přivedl malou skupinu nejvěrnějších přívrženců, které Karel II. natolik věřil, že z ní vytvořil královskou gardu, která měla chránit krále. Nechvíli potom připojil Karel II. ke královské gardě i jízdní oddíl a tato jednotka střeží bezpečnost britského monarchy do současnosti.

Ke královské gardě patří neodmyslitelně také koně. Podle tradice musí jít o koně černého, neboť černý oř budí na bitevním poli větší hrůzu a strach. Kůň trubače musí být pro změnu bílý. Kůň, který nese buben, pak může mít jakoukoliv barvu.

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner