LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Londýn je město, které má obrovskou historickou hodnotu, kterou můžeme počítat na několik tisíciletí. Za tu dobu se v Londýně událo spoustu věcí, které ovlivnili dění a směr nejen Anglie, ale mnohdy i celé Evropy, nebo světa. Je velké množství osob a skutečností, které se do Londýnské historie neodmyslitelně zapsali. V rubrice Londýn historie najdete příspěvky popisující historické momenty Londýna, o kterých stojí za to vědět. Jistě to bude pro vás přínosné čtení a to nejen v případě, že se chystáte do Londýna vycestovat, ale i v případě že se jen zajímáte o historii tohoto krásného města, kterým Londýn bezesporu je.

holmesSherlock Holmes byl anglický gentleman, který s oblibou kouřil dýmku a hrál na housle. Vedle těchto dvou koníčků rád řešil zapeklité a velmi komplikované případy, čímž si vysloužil nálepku jednoho z nejpopulárnějších literárních detektivů na světě.

Detail postavy Sherlocka Holmese

Londýnská královská gardaLondýnská královská garda patří mezi historické skvosty Londýna. Tradice, která se dochovala dodnes. Co vše členové královské gardy musí ve své službě Královně splnit? Jaké pluky vlastně Londýnská královské garda obsahuje a jak je rozeznáte? Kde všude můžete vidět střídání stráží a přehlídky královské gardy? To vše a další zajímavosti se dozvíte v následujícím článku.

Více informací o královské gardě...

Jack RozparovačOsobnost, kterou zná v Londýně asi opravdu každý, osobnost o které se toho napsalo mnoho a přesto o ní lidé nevědí vlastně nic. Londýnský masový vrah Jack Rozparovač, který nebyl nikdy dopaden a zůstal tak nepoznán. Poznejte místa, kde Jack Rozparovač vraždil, kde se pohyboval a kde se ho Londýnská policie snažila přes tři léta dopadnout.

Jack Rozparovač a jeho zločin...

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner