LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

30.05.12

Kensingtonský palác

Sdílej článek na Facebooku

V rozlehlých Kensingtonských zahradách, které se nachází v Londýnském obvodu, byl postaven i stejnojmenný Kensingtonský palác. Jedná se o královskou rezidenci z počátku sedmnáctého století, která byla postavena pro dřívějšího vévodu z Nottinghamu.

Rezidence Viléma Oranžského

Ke konci osmnáctého století Kesingtonský palác odkoupil Vilém Oranžský. Splnil si tak své přání a pořídil si rezidenci poblíž Londýna. Dále k ní vybudoval širokou soukromou cestu (část se zachovala až doposud) a celý palác dal zrekonstruovat podle návrhu nejslavnějšího anglického architekta, sira Christophera Wrena. Na každém rohu hlavní budovy tak vznikly nové pavilony. Přibyla i poradní síň a královská kaple. Tyto změny změnily orientaci domu směrem na západ a tak bylo nutno dostavět severní a jižní křídlo.

V současnosti se jedná o sídlo princezny Kate

Od smrti lady Diany v roce 1997 v Kensingtonském paláci nikdo nebydlel. Až nyní jej získala novodobá princezna Kate díky sňatku s princem Williamem a začala dlouhá rekonstrukce.

Dvouletá rekonstrukce úspěšně dokončena

Dvouletá rekonstrukce celého paláce stála dvanáct milionů liber. Díky tomu se veřejnosti zpřístupnila i nová výstava věnovaná vládě královny Viktorie, která oslavila diamantové výročí na královském trůnu. Obnovena byla Viktoriina socha poškozená za dob druhé světové války, přibyl i nový výtah a vybavení pro vzdělávací činnost.

K vidění jsou dokonalé stropní malby i šaty princezny Diany

Kensingtonský palác je přístupný i pro veřejnost. Prohlídka probíhá s vyškoleným průvodcem a přístupné jsou pokoje patřící zesnulé princezně Margaretě a sestře královny Alžběty II. K vidění jsou tak historické prostory, jejichž vzhled měnilo dohromady sedm princezen a díky tomu má i každý pokoj jedinečnou atmosféru, která návštěvníky lépe seznámí s prostředím, ve kterém princezny žily. Vidět můžete i některé  z šatů princezny Diany. K nejvýznamnějším kouskům z celého paláce patří rozlehlé stropní malby od Williama Kenta a olejové obrazy v King’s Galerry.

Kdy mají v Kensingtonském paláci otevřeno?

Otevírací doba v Kensigtonu je rozdělena podle ročních období a to následovně. V období od 1. března do 31. září je otevřeno denně od 10:00 až do 18:00. V období od 1. října do 28. února je otevřeno denně a to od 10:00 až do 17:00. V kensingtonu mají zavřeno jen pár dní v roce a to především na vánoční svátky od 24. do 26. prosince, v roce 2012 bylo též zavřeno od 4. ledna do 25. března, dky proběhla rekonstrukce některých částí Kensingtonského paláce.

Kolik stojí vstupné do Kensingtonu?

Vstupné do paláce pro dospělou osobu je 12,50 liber a děti zaplatí za prohlídku Kensingtonu poloviční vstupné a to 6,25 liber. S Londýnským pasem je vstup zdarma, navíc je zde pro majitele London passu zvláštní vstup, bez čekání a front. Kensingtonský palác nemá bezbariérový vstup, pokud tedy plánujete návštěvu s invalidním vozíčkem v Kensingtonu budete mít bohužel smůlu. Bonus pro majitele Londýnského passu v podobě 20% slevy v přilehlé restauraci Oranžerie (Orangery restaurant), kterou najdete přímo v Kensington Gardens, pokud budete stát v zahradě a před sebou uvidíte zahradní jezero, vydejte se vlevo podél paláce a nemůžete restauraci minout. Krásná stylová budova s velkými bílími okny a rudou barvou stěn, nabízí bohatý výběr jídla a velmi dobrý servis. Nejdražší menu zde pořídíte do 16 liber. Po prohlídce paláce si můžete zajít na oběd a pokračovat v prohlídce Londýna.

Jak se do Kensingtonu dostat?

Nejlépe metrem, na výběr máte hned několik zastávek metra, z nichž je to do paláce jen pár minut pěšky. Vystoupit můžete na stanici High Street Kensington, na kterou jede žlutá linka z Hammermith a nebo zelená linka z Wimbledonu. Další vhodné zastávky jsou Notting Hiil a Queensway kde k předešlím linkám přibude ještě červená centrální trasa metra. Metro zde staví velmi často, zhruba v pětiminutovém intervalu.

Letecky do Londýna s volným programem


Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner