LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Londýnská čtvrť Soho

Sdílej článek na Facebooku

Soho láká mnoho návštěvníků svým pulsujícím velkoměstským ruchem, nočním životem, pořádnou porcí zábavy, nákupy a také unikátní atmosférou. Tuto část Londýna však nevynechejte, ani když si chcete spíše odpočinout.

soho namesti park 1812

Náměstí a park v Soho - rok 1812

Soho je londýnská čtvrť, která se nachází v obvodu Westminster a sousedí s Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Leicester Square a Charing Cross Road. Jak napovídají názvy nejbližších ulic, ze Soho to na jiná zajímavá místa v Londýně není daleko.

Historie Soho sahá až do pozdního 16. století, kdy byla tato městská část postupně vybudována. Název Soho pravděpodobně pochází ze 17. století a označuje válečný pokřik. Možná vás překvapí, že Soho bylo ve svých počátcích považováno spíše za pokleslou čtvrť známou pro prostituci, levné jídlo, pochybné obchodování a kabarety.

Soho pakr dnes

Park a náměstí v Soho dnes

Během 20. století se Soho stalo centrem bohémského stylu života, a proto si ho oblíbili zejména spisovatelé, intelektuálové, umělci a básníci, kteří sem chodili popít do hospůdek a restaurací. Právě tady vzkvétala kultura Beat Generation a swing šedesátých let. Dnes se Soho své dřívější reputace zbavila, ačkoli zde stále naleznete sex shopy, gay bary, varieté a další show podobného rázu.

Soho má dlouhou tradici, co se týče divadla, proto zde můžete v současnosti zhlédnout vše od muzikálů, kabaretního vystoupení, komedie až po shakespearovské drama. Tato městská část také žije hudbou všech žánrů – narazíte tu na mnohé kluby s živou muzikou či karaoke. Zvláště dobře se tady daří jazzu, například b klubu Ronnie Scott's si můžete vychutnat výborné jazzové noci.

carnaby street soho

Vítejte v ulici Carnaby Street

Kromě zmíněných činností si také můžete zajít na nákupy do zdejšího vyhlášeného obchodního centra s módním oblečením Carnaby Street, oddechnout si v malém parku Soho Square, navštívit pouliční trh Berwick Street Market nebo si prohlédnout The Raymond Revuebar – první legální striptýzový bar, který byl v Londýně otevřen roku 1952.

Další zajímavé památky Londýna, Muzeum Sherlocka Holmese, prohlídka Greenwiche – observatoř, Křižník HMS Belfast, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Národní Londýnskou galerii, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Poznání Londýna s kvalitním průvodcem. Možná cestou potkáte i nějaké ty slavné osobnosti a rodáky z Londýna.
Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner