LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

19.05.12

Londýnská letiště

Sdílej článek na Facebooku

HeathrowLondon CityGatwickStanstedLuton

Anglie patří z mnoha nejrůznějších důvodů mezi hojně navštěvované evropské státy. Hlavním městem a dalo by se říci i kulturním a společenským centrem Anglie je Londýn. Právě do tohoto města je tedy soustředěno velké množství letů. I z tohoto důvodu je v Londýně k dispozici několik velkých letišť.

Heathrow

Největším a nejmodernějším londýnským letištěm je London Heathrow, které se nachází v jihozápadní části města. Jedná se o jedno z nejrušnějších letišť v Evropě vůbec, denně je zde odbaveno velké množství letů a to jak v oblasti pravidelných tak i mimořádných linek. London Heathrow disponuje pěti terminály a dvěma runwayemi. Mezi nesmírné přednosti tohoto letiště patří promyšlená návaznost na Londýnské metro. Cesta z London Heathrow téměř do jakékoliv části Londýna je tak poměrně rychlá, bezproblémová a levná.

London City Airport

Dalším londýnským letištěm je potom London City Airport. Toto je situováno nedaleko centra města. London City Airport však představuje letiště, které využívá především soukromá business klientela. Zdejší lety míří obvykle do zemí západní Evropy. Pravidelné linky zde nepřistávají.

Gatwick

Několik kilometrů jižně od Londýna, v Gatwicku, se nachází další velké letiště, které stejně jako letiště London Heathrow zajišťuje rovněž lety prakticky do celého světa. Doprava do centra Londýna je k dispozici buď autobusovou, nebo vlakovou dopravou. Samozřejmě je možno využít i taxislužbu.

London Stansted

Aktuálně třetím nejvytíženějším londýnským letištěm je potom letiště London Stansted. Jedná se o základnu nízkonákladových letů. Létá sem řada levnějších aerolinek. Přímo pod letištní budovou je vlaková stanice, kterou je možno využít pro docestování do centra Londýna. Pokud tedy koupíte levné letenky do Londýna, s největší pravděpodobností budete přistávat právě na letišti London Stansted.

Luton

Areál v Lutonu patří mezi spíše menší letiště. Dnes je však již využíván některými levnějšími leteckými společnostmi. Do 50 kilometrů jihovýchodně vzdáleného Londýna se odsud můžete dostat pravidelnou autobusovou nebo vlakovou dopravou.

Především letiště London Heathrow, London Gatwick a London Stansted jsou moderně vybavené areály, které zajišťují cestujícím vysoký komfort po všech stránkách. Denně je zde odbaveno množství letů čemuž odpovídají i nabízené doplňkové služby.

Letecky do Londýna s volným programem

Sdílej článek na Facebooku

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner