LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

18.08.12

Londýnská ZOO

Sdílej článek na Facebooku

Londýnská zoologická zahrada patří k největším atrakcím kosmopolitního Londýna, kterou určitě stojí za to navštívit.  zoo londýn

Krátká historie

Poprvé se brány této rozsáhlé zoologické zahrady otevřely už 27. dubna v roce 1828. Od té doby se londýnská zoologická zahrada vypracovala na jednu z nejuznávanějších zoologických zahrad na světě. Londýnská zoologická zahrada se může chlubit hned několika prvenstvími – jako první zoologická zahrada na světě třeba otevřela výběh plazů. Londýnská zoologická zahrada byla rovněž první, která měla veřejné akvárium nebo hmyzí pavilón.

Současnost

V současné době je londýnská zoologická zahrada také velmi důležitým výzkumným centrem, které významným způsobem přispívá k ochraně mnoha ohrožených zvířecích druhů. Londýnská zoologická zahrada se rozkládá na neuvěřitelných 36 akrech a momentálně se může pyšnit 755 druhy zvířat. V zoologické zahradě přebývá celkem 17 tisíc různých druhů živočichů. Mezi největší atrakce patří především pavilon goril, umělý deštný prales nebo atraktivní Africká vyhlídka. V současné době se připravuje výstavba zcela nového pavilonu žab. Všechny výběhy zvířat by v dohledné době měly být bezklecové, takže zážitek z návštěvy zoologické zahrady bude bezesporu ještě reálnější a autentičtější.

Praktické informace

Kdybyste londýnskou zoologickou zahradu chtěli osobně navštívit, tak musíte vystoupit na stanici metra Camden Town a pak jít kousíček pěšky. Londýnská zoologická zahrada leží na pomezí čtvrtí Camden a City of Westminster. Vchod do zoologické zahrady najdete poblíž Regent´s Parku. Zoologická zahrada je otevřena denně od 10 do 16 hodin, mimo vánoční svátky. Vstupné se v současné době pohybuje kolem 22 britských liber. Tato cena se vztahuje na dospělého člověka a platí pro letní sezónu. Dětský lístek v letní sezónu stojí 17 britských liber. Lístky mimo sezónu stojí pro dospělého 20,50 britských liber a pro dítě 16 britských liber. V prostorách zoologické zahrady je rovněž velký obchod se suvenýry, kde si děti mohou koupit různé dárkové předměty, včetně plyšových zvířátek. Samozřejmostí jsou četné restaurace, občerstvovací koutky a doprovodné programy pro děti.

Plánujete li návštěvu ZOO v Londýně, popřemýšlejte o Londýnském Passu. S kartou London Pass máte totiž vstup do zahrady úplně zdarma, v kombinaci s London Travel Card ušetříte i za dopravu do ZOO.

Sdílej článek na Facebooku

Nechcete platit vstupné?

london_passNechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a London Travelcard a ušetřete na vstupném do památek.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner