LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

29.08.12

Londýnské doubledeckery

Sdílej článek na Facebooku


Čerbus_boubledeckervené doubledeckery jsou neodmyslitelnými ikonami Londýna. V roce 2005 sice byly kvůli neekonomickému provozu a omezeným možnostem přepravy vozíčkářů vyřazeny z provozu, přesto je ještě můžete vidět na vyhlídkových trasách.

Londýnské doubledeckery aneb letmý pohled do minulosti

První londýnské doubledeckery se začaly objevovat během první světové války. Postupem času však v Londýně natolik zdomácněly, že byly nedílnou součástí londýnské autobusové dopravy. Londýn bez červených „korábů" nebyl myslitelný. Červené doubledeckery se totiž staly skvělým logem pro mnoho upomínkových předmětů. Talířky, skleničky, hrnečky, vázy, klíčenky, trička, tašky, na všem byly červené doubledeckery.

Z technických informací ještě dodejme, že londýnské doubledeckery dávali šikovní angličtí mechanici dohromady v depu London Transportu v Chiswicku, mechanické agregáty pro změnu dováželi z blízké továrny na motory AEC v Southallu. Karoserie autobusů byla hliníková. Na vývoji této karoserie se rovněž podílela starobylá karosárna firmy Weymann z Lowestoftu. Červený doubledecker základní řady RM byl pro 65 sedících osob, 29 cestujících mělo místo v „přízemí", dalších 36 osob se pak uvelebilo v patře, odkud byl samozřejmě perfektní výhled. Tohoto aspektu si pak všimly firmy, které provázejí turisty po městě na Temži, takže je využily k vyhlídkovým projížďkám s průvodci. Takových doubledeckerů teď potkáte po Londýně nejvíce.

Linky 9 a 15

Tyhle linky ještě stále provozují klasické doubledeckery, které vás provezou kolem nejslavnějších památek Londýna. Tyhle červené dvoupatrové autobusy Routmaster mají pro turistickou okružní jízdu řadu výhod. Jsou pohodlné a zvláště z prvních sedadel v horním patře se nabízejí úchvatné a velmi zajímavé pohledy na londýnské ulice a náměstí. Kromě již zmíněných nostalgických linek 9 a 15 jezdí dvoupatrové autobusy, obvykle s otevřenou střechou, na speciálních turistických okruzích po nejvýznamnějších a nejznámějších londýnských památkách. Většinou na nich mohou turisté na zastávkách nastoupit a po prohlídce vystoupit do dalšího spoje a popojet dál, nebo celý rozsáhlý okruh projet na palubě doubledeckeru a poslouchat živý průvodcovský komentář, který vás zasvětí do historie londýnských pamětihodností. Tento způsob seznámení s Londýnem je především vhodný pro starší nebo méně pohyblivé turisty, neboť vidíte londýnské památky, aniž musíte pracně chodit. Linky těchto vyhlídkových doubledeckerů provozuje několik společností a jízdné je pochopitelně zcela odlišné od tarifů běžné londýnské dopravy.

Poznávacá zájezd s projížďkou patrovým autobusem, autobusový zájezd na pět dnů. Na tomto poznávacím zájezdu budete mít možnost vidět Londýn z patra autobusu, ale také prohlídku Greenwiche – observatoř, Muzeum námořnictví, Windsor Castle, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, National Galery, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Baker Street – dům Sherloka Holmese, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna s kvalitním průvodcem.

Letecky do Londýna s volným programem


 

Sdílej článek na Facebooku

london_pass Nechcete utrácet za lístky na Londýnskou MHD? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Travelcard a ušetřete za cestování po Londýně.

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner