LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Londýnský Regent´s Park

Sdílej článek na Facebooku

Regent´s Park patří mezi nejpopulárnější londýnské parky, neboť je domovem zoologické zahrady, která je nejstarší zoologickou zahradou na světě. Informace o Londýnské ZOO najdete zde v samostatném článku.

Vznik Regent´s Parku

V minulosti patřila tato oblast, která se jmenovala Merylebone Fields královskému dvoru, který zde měl velmi rozsáhlé honitby. K Londýnu byla tato oblast připojena za panování krále Jindřicha VIII. Rozsáhlá oblast honitby zůstala majetkem anglické Koruny až do 17. století. Během anglické republiky připadla oblast sedlákům, kteří pozemky na královské honitbě obdrželi do pronájmů od Olivera Cromwella. Tento pronájem pak trval až do roku 1811. Po tomto roce byly pozemky na Merylebone Fields znovu navráceny Koruně.

regent s park historie mapa 550

Od té doby vzniká velká přeměna Merylebone Fields, neboť anglický panovník Jiří IV. celou oblast podstatným způsobem přebudoval. Z tohoto důvodu byl požádán anglický architekt John Nash, aby se zhostil celého projektu. John Nash chtěl z celé oblasti udělat příjemné místo plné zeleně, kde budou stát luxusní domy v romantické symbióze se vzrostlými stromy. Velký Nashův plán byl uskutečněn pouze částečně. Nash zamýšlel postavit celkem dvacet jedna luxusních vil, nicméně nakonec se jich podařilo postavit osm. Navzdory všem překážkám udělal John Nash velmi vkusné a zdařilé zahradní předměstí, které je do dnešních dnů velmi navštěvovaným místem Londýna.

Umělý kanál v Regent´s Parku

Již v předminulém století byl v Regent´s Parku vykopán umělý kanál, který ohraničuje celý park z jeho severní strany. Umělý kanál se nazývá Regent´s Canal a v letních měsících na něm uvidíte „vodní autobus", který vás dopraví až k malebnému místu Little Venice.

regent s park st john 550

Zoologická zahrada

Zoologická zahrada v Regent´s Parku je největším lákadlem celého parku. Nejstarší zoologická zahrada na světě má rozlohu třicet pět akrů a najdete zde velké množství různých exotických zvířat. Návštěva londýnské zoo však nepatří k nejlevnějším, za dospělý vstup zaplatíte 23 britských liber, dětský lístek pak přijde na 18 britských liber, což je o libru více než v roce 2012. Pouze děti do tří let mají vstup zcela zdarma, pokud máte London Pass, pak máte vstup zdarma všichni. Více o ZOO Londýn zde.

Významné budovy Regent´s Parku

Pokud by vás drahé vstupné do zoologické zahrady odradilo, můžete si Regent´s Park v klidu projít zdarma a podívat se na některé významné budovy v parku. Mezi ně kupříkladu patří pěkný kostel Danish Church či Winfield House, což je budova, ve které sídlí velvyslanectví Spojených států amerických.

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner