LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner
22.01.13

Muzeum Sherlocka Holmese

Sdílej článek na Facebooku

Muzeum Sherlocka Holmese se nachází na ulici v Baker Street v domě číslo 221B a je v současné době chráněnou památkou. Muzeum geniálního detektiva je umístěno především v prvním patře budovy.

Krátká historie domu

Dům na Baker Street 221B byl postaven v roce 1818. Spisovatel Sir Arthur Conan Doyle ubytoval Sherlocka Holmese do zdejšího domu v roce 1881. Dům byl postaven v tehdejším okázalém viktoriánském stylu a měl tři patra. Slavný detektiv bydlel v domě na Baker Street až do roku 1904.

Popis muzea

Muzeum geniálního detektiva je umístěno především v prvním patře budovy. Byt starého mládence neztratil nic ze svého dávného půvabu, neboť je vybaven ve viktoriánském stylu 19. století. Nechybí zde známé Sherlockovy housle ani sbírka různě velkých dýmek. Muzeum se snaží být interaktivní, neboť se zde například můžete posadit do komfortního křesla, kde slavný detektiv přemýšlel, aby vyřešil všechny své zapeklité a složité případy. Kromě pohodlného a velkého křesla můžete v muzeu ještě vidět další dobové rekvizity, včetně několika voskových figurín, jež jsou umístěny ve druhém patře. Vnitřek muzea působí velmi pochmurně a ponuře, což odpovídá atmosféře domu z dob Sherlockových.

holmes baker street

Ve slavném muzeu nechybí samozřejmě také pěkný obchůdek s rozličnými suvenýry, který najdete v přízemí této tří poschoďové budovy. Nabídka je zde opravdu pestrá a široká. Koupit si zde můžete rozličné věci, které jsou neodmyslitelně spojené se slavným vyšetřovatelem a detektivem. K dispozici jsou čapky, hůlky, šachové soupravy, chemické křivule, tabatěrky, dýmky, pohlednice a ještě mnoho dalšího.

Před vstupem do muzea je rovněž zajímavá socha Sherlocka Holmese na podstavci, která zde byla umístěna v roce 1999. Socha znázorňuje slavného detektiva, jak drží ve své ruce svou oblíbenou fajfku a přemýšlí. Další sochu slavného vyšetřovatele - tentokrát voskovou - můžete vidět v muzeu Madame Tussaud.

Praktické informace o muzeu

Muzeum Sherlocka Holmese můžete navštívit mimo vánoční svátky každý den, otevřeno je od půl desáté až do šesti večer. Vstupné do muzea činí pro dospělého šest liber, pro dítě pak čtyři libry. K muzeu se dostanete nejlépe metrem, stačí vystoupit na zastávce metra Baker Street a pak již dojdete pěšky.

Muzeum Sherlocka Holmese není jedinou atrakcí, která je v Londýně spojená s tímto mužem. Navštívit můžete rovněž skvělou hospodu, která je pojmenovaná podle tohoto výjimečného a slavného detektiva. Hospoda je otevřená od poledne až do půlnoci a najdete ji na ulici Northumberland. Nezapomeňte si zde objednat pivo Pie či pivo Sherlocka Holmese.

Poznávacá zájezd s prohlídkou muzea Sherlocka Holmese, autobusový zájezd na pět dnů. Na tomto poznávacím zájezdu budete mít možnost vidět nejen muzeum Sherlocka Holmese, ale také prohlídku Greenwiche – observatoř, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Národní Londýnskou galerii, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna s kvalitním průvodcem.
Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner