LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Muzeum ve Wimbledonu

Sdílej článek na Facebooku

Muzeum ve Wimbledonu najdete v samotném rozsáhlém areálu All England Clubu, kde se každoročně koná slavný grandslamový turnaj na trávě.

Turnaj ve Wimbledonu

Pokud jste skalní fanoušek tenisového sportu, neměli byste tenisové muzeum ve Wimbledonu minout. Wimbledon je totiž posvátným místem tenisu, neboť každoročně hostí grandslamový turnaj na trávě, který v minulosti také vyhrál český tenista Jan Kodeš. Wimbledonský turnaj má svá specifika, neboť dodržování tradic je pro organizátory Wimbledonu velmi důležitou věcí. Na tomto prestižním turnaji nesmí například hráči nosit barevné oblečení, ale pouze bílé. Dalším pravidlem Wimbledonu je, že v posledním setu zápasu se nesmí hrát zkrácená hra, takže některé tenisové bitvy jsou zde velmi dlouhé. Wimbledonský turnaj, který se hraje na přelomu června a července, trvá čtrnáct dní. Během těchto čtrnáctí dní se dodržuje pravidlo, že první týden turnaje se nehraje v neděli. Tyto a ještě další informace se dozvíte, když navštívíte zajímavé muzeum ve Wimbledonu, které mapuje dlouhou historii tohoto slavného grandslamového turnaje.

550 Lawford vs Renshaw Wimbledon in the 1880s

Lawford vs Renshaw v roce 1880 na dobovém snímku.

Popis muzea

Oficiální název muzea je Wimbledon Lawn Tennis Museum. Muzeum mapuje historii vývoje tenisu od počátku v šedesátých letech 19. století až po současnost. Návštěvníci muzea se tak mohou dozvědět, že tenis se nejprve hrál pro zábavu na večírcích ve velkých a bohatých venkovských sídel. Postupem času se z této společenské zábavy stál prestižní a velmi populární sport. V zajímavé expozici muzea uvidíte i několik černobílých filmových snímků, kterak se tenis hrál v 19. století. Ve videokině pak můžete sledovat dramatické tenisové zápasy z nedávné minulosti. V muzeu je rovněž několik velmi zajímavých exponátů z dob dávno minulých. Za pozornost stojí především dřevěná tenisová raketa a síť z roku 1888.

550 Tea and Tennis Oil painting  Tea and Tennis from Edward Frederick Brewtnall Original today in possession of Wimbledon Lawn Tennis Museum

Čaj na tenisovém turnaji, originál obrazu najdete právě v tenisovém muzeu.

Praktické informace

Muzeum najdete na londýnské ulici Church Road SW 19. Nejbližší stanicí metra je stanice Southfields. Muzeum je otevřeno od pondělka do neděle. Muzeum je otevřeno od desáté hodiny ranní do 17 hodiny odpolední. Vstupné do muzea činí pro dospělého návštěvníka dvanáct britských liber, pro děti pak sedm britských liber. Pokud byste měli zájem o prohlídku slavných wimbledonských tenisových kurtů s průvodcem, nachystejte si dvacet dva britských liber, respektive třináct liber.

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner