LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

20.09.12

Muzeum voskových figurín a Londýnské planetárium

Sdílej článek na Facebooku

madame tussaudMuzeum voskových figurín je otevřeno každý den od 9:30 do 17:30 hodin. Muzeum se nachází na ulici Marylebone Road, kousíček od stanice metra Baker Street. Vstup pro dospělou osobu je za 30 liber, dítě zaplatí 25,80 liber, rodinné vstupné pak 108 liber. Muzeum voskových figurín je mezi návštěvníky Londýna velmi žádané, takže se připravte na to, že před vstupem do muzea si vystojíte frontu.

Dějiny muzea

I když je muzeum poměrně mladé, nejstarším exponátem muzea je vosková figurína z roku 1765. Tato již stařičká vosková figurína je od lékaře Curtiuse a zobrazuje milenku francouzského krále Ludvíka XV. Poté následovali další, takže lékař se rozhodl své práce vystavit.

Po lékaři Curtiusovi, který za svého života zhotovil samozřejmě více voskových figurín než pouze milenku francouzského krále, převzala jeho práci Madam Tussaud, která pracovala u doktora Curtiuse jako hospodyně. Madam Tussaud byla šikovná, takže se během služby u lékaře Curtiuse naučila vytvářet voskové figuríny. Její první figurínou byla postava Voltaira. Madam Tussaud po smrti doktora Curtiuse všechny figuríny dostala, takže si mohla v Anglie, kam později odcestovala, zřídit svou první stálou expozici. Vůbec první expozicí voskových figurín v Londýně byla Síň hrůzy na ulici Baker Street. Mezi její další známé voskové figuríny byly postavičky z francouzských a britských dějin, mezi jinými kupříkladu Benjamin Franclin, J.J. Rousseau, Horatio Nelson nebo Walter Scott.

Současné muzeum, které je na Marylebone Road, začalo svou existenci v roce 1884, kdy byla expozice slavnostně otevřena. Od té doby se těší velké popularitě nejen Britů, ale i turistů z celého světa. V současné sbírce figurín můžete například najít princeznu Dianu, A. Hitlera, A. Schwarzeneggera, Britney Spears, papeže Jana Pavla druhého, D. Beckhama, G. W. Bushe a mnohé další.

Londýnské planetárium

Londýnské planetárium rovněž leží na Marylebone Road a v současné době je přidružené k Muzeu voskových figurín, takže vstupenky do muzea voskových figurín platí i zde.

Vznik planetária

Planetárium vzniká v 50. letech 20. století. Celkově pojme zhruba 330 návštěvníků. Hlavním charakterickým rysem stavby je kopule, která má průměr 18 metrů. Na tuto kopuli se v rámci expozice promítá dvacetiminutová prezentace vesmíru, která je doprovázená krátkým komentářem. V prvních letech provozu byl v planetáriu optomechanický projektor, který umožňoval pohled na noční oblohu, jak ji vidíme ze země. V pozdějších letech však zde přibyl planetární systém Digistar, který byl již schopen promítat 3D pohled na kosmický prostor. Začátkem 21. století byl pak nahrazen kvalitnějším barevným systémem Digistar 3.

 

Poznávacá zájezd s prohlídkou muzea voskových figurínAutobusový zájezd na pět dnů. Na tomto poznávacím zájezdu budete mít možnost vidět nejen hrad Windsor, ale také prohlídku Greenwiche – observatoř, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, Baker Street – dům Sherloka Holmese, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna s kvalitním průvodcem.

Letecky do Londýna s volným programem


 

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner