LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner
24.01.12

Palác jejího veličenstva.

Sdílej článek na Facebooku

 

Starobylé hradby Londýnské pevnosti Tower již zažili mnohé, přes 900 let dlouhá historie této stavby vás dokonale pohltí. V pevnosti Tower uvidíte mnohé, od cenných šperků a královských korunovačních klenotů, přes velké sbírky brnění a dochované zbytky opevnění z dob vlády Římanů až po nádhernou sbírku zbraní.

Když roku 1080 začal Vilém Dobyvatel stavět první masivní kamennou věž ve středu této Londýnské pevnosti, nikdo nic podobného nikdy neviděl. V průběhu staletí, která následovala, přidávali následující panovníci další a další části pevnosti až do podoby, která se dochovala dodnes.

Roku 1080 začala stavba pevnosti budovou Bílé věže, v roce 1220 začal Henry III stavět královský palác. V roce 1251 se královský zvěřinec mohl pochlubit prvním exponátem ledního medvěda. V létech 1275 až 1279 staví Edward věž svatého Tomáše, která je nyní známá jako brána zrádců. V roce 1835 je uzavřen zvěřinec a všechna zvířata jsou převezena do nové Londýnské zoo. V roce 1850 je královně Victorii představen světoznámí diamant Koh-i-noor.

Kde je Tower of London a jak se k ní dostat?

Tower of London se nachází v centru Londýna pár kroků od řeky Temže. Na dohled od Tower Bridge za řekou Temží, tam najdeme pevnost Tower, mezi pevností a řekou se nachází prostor, který je volně přístupný veřejnosti a nabízí nádherný pohled na řeku a na most. K pevnosti se nejlépe dostanete městskou hromadnou dopravou, nejbližší zastávka metra je stanice Tower Hill hlavní vstup do pevnosti je zhruba pět minut chůze od stanice metra a cesta ze stanice metra je označena ukazatelem.

Další možností jak se k pevnosti dostat je vlakem, nejbližší stanice je Fenchurch Street anebo stanice London Bridge. Z prvně jmenované stanice vyjdete východem Marka Lane a odbočíte vlevo na ulici Byward která vás dovede až k Tower of London. Pokud vystoupíte na stanici London Bridge vydáte se po mostě přes řeku Temži a odbočíte vpravo na Thames Street, po zhruba patnácti minutách volné chůze spatříte po pravé straně Tower of London.

Pokud přijedete nadzemkou DLR tak nezapomeňte vystoupit na stanici Tower Hill, při výstupu ze stanice se držte ukazatelů, které vás navedou přímo k hlavní bráně Tower of London. Pokud by se někdo náhodou chtěl vydat k pevnosti autem, upozorňujeme, že centrum Londýna kde se pevnost nachází je ve zpoplatněné zóně a že v těsné blízkosti pevnosti Tower of London je zákaz parkování. Nejbližší parkoviště se nachází na Thames Street zhruba dvě minuty chůze od hlavní brány Tower of London.

Kdy mají v Tower of London otevřeno?

Provozní nebo chcete li otevírací doba v pevnosti je rozdělena na dvě období, na letní a zimní sezonu.

Letní sezona začíná 1. března a končí 31. října a v této době lze pevnost navštívit ve dnech:
Úterý - Sobota  od 09:00 do 17:30
Neděle - Pondělí od 10:00 do 17:30
Poslední prohlídka bude vpuštěna do 17:00

Zimní sezona začíná 1. listopadu a končí 29. února a v této zimní sezoně lze pevnost navštívit takto:
Úterý - Sobota od 09:00 do 16:30
Neděle - Pondělí od 10:00 do 16:30
Poslední prohlídka bude vpuštěna do 16:00

Pevnost je pro veřejnost uzavřena jen ve svátky a to konkrétně na vánoce od 24 do 26 prosince a na nový rok tedy 1. ledna. Doporučená doba na prohlídku je 2 až 3 hodiny, takže přijďte včas.

Co všechno v Tower of London uvidím?

Pevnost nabízí několik velmi pěkných atrakcí a prohlídek, zmíníme si zde některé z nich a zbytek už budete muset okouknout na vlastní oči.

Bílá věž.(White Tower)

Součástí světového dědictví Unesco a nejslavnější památka v Londýně, to je ikona města Londýn a symbol úcty. Čtyři charakteristické věže v centru pevnosti s krásným výhledem na řeku Temži.

Korunovační klenoty. (Crown Jewels)

Nechte se oslnit třiadvaceti tisíci drahokamy, které jsou zasazeny do královských korunovačních klenot, a na vlastní oči si prohlédněte největší diamanty světa. Kolekce korunovačních klenotů je největší sbírkou pracovních korunovačních nástrojů na světě a cenou sbírkou symbolů Britské monarchie. Uvidíte mimo jiné koruny královen, princů z Walesu, žezla, kroužky, koule, ale i meče a náramky používané při korunovacích.

Havrani.(Ravens)

Legenda říká, že dokud budou na branách Tower of London havrani, Británie nikdy nepadne. Cvičení havrani, o které se starají místní Rawenmaster, podle pověsti dostávají dodnes havrani denně syrové maso a ptačí sušenky máčené v krvi.

Kolik stojí vstupné?


Vstupné do komplexu Tower of London stojí pro dospělou osobu 19,80 liber, vstupné pro děti do 16 let přijde na 10,45 liber a děti do 5 let jsou v doprovodu dospělé osoby zdarma. Je možno zakoupit také rodinné vstupné pro 2 dospělé a až 6 dětí v ceně 55 liber.

Poznávacá zájezd s prohlídkou Tower of London, autobusový zájezd na pět dnů. Na tomto poznávacím zájezdu budete mít možnost vidět nejen pevnost Tower, ale také prohlídku Greenwiche – observatoř, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, National Galery, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Baker Street – dům Sherloka Holmese, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Windsor Castle,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna s kvalitním průvodcem.

Letecky do Londýna s volným programem


 

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Můžete navštívit

Vaše reklama u nás?

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner