LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Piccadilly Circus

Sdílej článek na Facebooku

Piccadilly Circus patří k jedněm z nejznámějších a nejnavštěvovanějších londýnských míst. Je to nejen významný dopravní uzel, ale také turistická atrakce, která je tepnou moderního Londýna.

Piccadilly Circus naleznete v londýnském obvodu Westminster. Toto kruhové náměstí vzniklo v roce 1819 především jako spojení Regent Street s ulicí, která byla a stále je střediskem nákupů. V současnosti je Piccadilly Circus výborným výchozím bodem pro turisty, protože to z něj není daleko do divadel na Shaftesbury Avenue, nákupní a zábavní zónu na West Endu, Haymarket, Soho či Coventry Street.

600 Piccadilly Circus by Andrew Dunn

Londýnský patrový autobus na Piccadilly Circus - Autor snímku Andrew Dunn

Pokud si užíváte ruch velkoměsta, pak se vám Piccadilly Circus určitě zalíbí. Je to místo setkávání a také turistická atrakce, takže o čilý ruch tu není nouze. Nejznámější proprietou náměstí jsou ale barevné reklamní nápisy na obřích obrazovkách, kde mohou svou reklamu vystavit na odiv sta tisícům očí jen ty největší firmy jako CocaCola, Sanyo nebo TDK.

600 PiccadillyCircus by Leonardo Cassarani

Ruch velkoměsta - Autor snímku Leonardo Cassarani

Náměstí je také známé pro fontánu Shaftesbury Memorial Fountain, která byla postavena v roce 1893 na památku dobročinných prací hraběte ze Shaftesbury. Na vrcholu fontány stojí socha pojmenovaná Eros, která představuje Alfreda Gilberta přezdívaného Anděl křesťanské charity. Fontána s Erosem na špičce se stala jedním ze symbolů Londýna.

600 PiccadillyCircus by Justinc

Piccadilly Circus - Autor snímku Justinc

Na samotné Piccadilly Circus se nachází také několik dalších zajímavých památek či budov. Jednou z nich je divadlo Criterion Theatre, které bylo postaveno v 19. století původně jako koncertní hala. London Pavilion, další z historických budov, je také bývalou hudební halou, poté bylo přestavěno na kino a dnes je zde nákupní středisko v krásných historických interiérech.

Příznivci nakupování míří na náměstí za spoustou obchodů a obchodních domů. Na Piccadilly Circus zkrátka najdete všechno, na co si vzpomenete. A dostat se sem je také jednoduché – hned pod náměstím je stanice londýnského metra.

Další zajímavé památky Londýna, Muzeum Sherlocka Holmese, prohlídka Greenwiche – observatoř, Křižník HMS Belfast, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Národní Londýnskou galerii, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, čtvrť Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Poznání Londýna s kvalitním průvodcem. Možná cestou potkáte i nějaké ty slavné osobnosti a rodáky z Londýna.
Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner