LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

09.02.12

Počasí a podnebí v Londýně.

Sdílej článek na Facebooku

Londýn má díky své poloze převážně mírné oceánské podnebí, které převládá také na dalším území Anglie. Londýn má přezdívku deštivé město, lidé mají zažitou představu, že v Londýně snad neustále prší, není tomu ale vůbec tak. Londýn má roční úhrn srážek nižší než například Řím. Pokud tedy zaslechnete někde zprávu o tom, že Londýn je město deště a že je neustále zkrápěno dešťovou vodou, není toto pravda. V Londýně spadne za rok průměrně 600 mm srážek, což je naprosto průměrná Evropská hodnota, naopak je hodně měst, o kterých se jako o deštivých nemluví, přitom ve srovnání s Londýnem v nich prší prakticky obden.

Jaká je zima v Londýně?

Zima v Londýně je převážně chladná a v zimních měsících se zde dočkáme zhruba dvou dnů v týdnu, kdy mrzne. Teploty se v zimních měsících pohybují od maximálních rekordních mrazů, které jsou na hranici mínus deseti stupňů až po maximální hranici nejvyšších teplot, která se usídlila na šestnácti stupních celsia. Průměrná teplota v zimních měsících, čili od listopadu do března se v Londýně drží na pěkných dvou stupních a většinu zimních měsíců opravdu ani nemrzne. V prosinci až únoru se v Londýně můžeme setkat i se sněhem, ten tu ale není úplně častým jevem a průměrně sněží v prosinci až únoru zhruba šest až sedm dní. Velmi vzácně se pak v Londýně objeví sníh i v březnu a dubnu, toto se stává tak jednou za tři až čtyři roky. Návštěva Londýna je tedy možná i v zimě a můžete si být jistí, že větší zima než mínus čtyři stupně tu prostě nebude, dokonce jsou v Londýně a jeho okolí místa kde nesněžilo desítky let a kruté mrazy znají jen z vyprávění.

Jak je v Londýně v létě?

Letní měsíce jsou v Londýně obecně teplé, v opravdu letních měsících jakými jsou červen, až srpen se teplota v Londýně drží na velmi příjemných dvaceti čtyřech stupních. Teploty zde umí vystoupit i přes třicítku, neděje se tomu ale často a takových dnů kdy by vás slunce v Londýně trápilo teplotou nad třicet stupňů je opravdu jen pár. Výjimkou byl rok 2003, kdy vlna veder dorazila i do Londýna a město se potýkalo s desetidenním obdobím, kdy teploty nepadali pod třicet stupňů a město muselo řešit situaci s tím spojenou.  Srážky jsou v letních měsících pro cestovatele také přívětivé, Londýn zažívá déšť zhruba jeden den v týdnu, jinak je nebe bez deště. Zajímavostí může pro vás být fakt, že vlivem metropolitního života ve městě jako je Londýn, jsou teploty v centru města daleko vyšší než teploty na předměstí, centrum tak funguje jako tepelný ostrov a rozdíl teplot může činit až pět stupňů.

Co jaro a podzim v Londýně?

Jaro a podzim jsou měsíce, které bychom pro návštěvu Londýna velmi doporučovali. Mírné klima přetrvává, vysoké teploty nehrozí, jen málokdy se v říjnu stane, že teploty dosáhnou ke třiceti stupňům, většinu podzimu se v Londýně drží krásných dvacet až dvaadvacet stupňů. Jaro je na procházku Londýnem taktéž vhodné a zhruba od konce dubna můžeme v Londýně očekávat snesitelných patnáct stupňů a začátkem června se Londýňané těší z již pěkných dvaceti stupňů. Aktuální počasí v částech Londýna, najdete pod článkem i s předpovědí na několik dní dopředu.

Pár zajímavostí závěrem, měsíc s nejdelším poměrem denního světla v Londýně je srpen s rekordními 194 hodinami denního světla v měsíci. Srážkově nejvydatnějším měsícem v roce je říjen, v říjnu spadne v Londýně průměrně 68,5 mm srážek. Nejchladnější měsíc je leden, rekordní minimum je v Londýně pro leden činí mínus 10 stupňů. Nejteplejším měsícem je v Londýně opět srpen, v srpnu bylo v Londýně naměřeno rekordní maximum a to rovných 38 stupňů.

Letecky do Londýna s volným programem


Sdílej článek na Facebooku

london_pass Nechcete utrácet za lístky na Londýnskou MHD? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Travelcard a ušetřete za cestování po Londýně.

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner