LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

20.09.12

Royal Albert Hall

Sdílej článek na Facebooku

royal albert hall Hlavní atrakcí londýnské luxusní čtvrti Kensigton je koncertní hala Royal Albert Hall. Hala je součástí národního památníku prince Alberta a byla vystavěna pro podporu kultury, umění a vědy. Každoročně se zde koná festival klasické hudby Proms a řada dalších prestižních kulturních a sportovních akcí.

Architektura a výzdoba

Budova má oválný tvar o rozměrech 80 x 90 m a výšku 45 m. Hala je postavena z 6 miliónů farehamských červených cihel s terakotovou výzdobou a kopulovitá střecha je tvořena železnou konstrukcí se skleněnou výplní. Prostor mezi obvodovým zdivem a kopulí je z terakoty s alegorickými skupinami postav z oblasti umění, vědy a kultury. Hala pojme až 8000 návštěvníků, kteří mohou využít luxusních lóží a prostorných ochozů a balkónů. Hlavní dominantou haly jsou největší varhany ve Velké Británii.

Historie

Iniciátorem stavby amfiteátru byl princ Albert, který chtěl vybudovat reprezentativní sál pro podporu vědy a umění, samotné výstavby se však nakonec nedožil. Stavba byla inspirována zejména starověkými amfiteátry a jejími autory jsou Francis Fowke a H. Y. Darracott Scott. Základní kámen budovy položila královna Viktorie 20. května 1867 a 29. března 1871 byla budova slavnostně otevřena. Hala byla kompletně rekonstruována v letech 1996-2004, oprava se týkala zejména varhan a dostavby vestibulu. V hale oslovili publikum Winston Churchill, Nelson Mandela, Dalai Lama či Bill Clinton. Ze slavných umělců zde vystupovali například The Beatles, Jimi Hendrix, Frank Sinatra, Sting a Elton John.

Současnost

V současnosti je Royal Albert Hall využívána zejména pro koncerty a méně často pro sportovní události, projevy a oslavy. Formálně je Royal Albert Hall zaštítěna neziskovou organizací, ale není nijak dotována a je finančně zcela soběstačná.

Doprava

Hala se nalézá jižně od Hyde Parku a západně od centra londýna. Dopravit se můžete metrem na stanici South Kensigton anebo vlakem na stanici Londýn Victoria a kousek dojít pěšky.

royal albert hall 2

Také můžete využít autobusových linek číslo 9, 10, 52, 70 a 360, které staví nedaleko budovy.

 

Návštěvy

Kromě večerních událostí můžete navštívit Royal Albert Hall také v jakýkoliv den mimo středy mezi 10:30 a 15:30, v sezóně od dubna do října až do 16:30. Plné vstupné činí £11, zlevněné vstupné £10. V jedné skupině může být maximálně 20 lidí. Na úhradu vstupného do Royal Albert Hall můžete využít London Pass a ušetřit tak na vstupném do této krásné budovy. Vyhnete se tak samozřejmě i případným frontám. Jako bonus vám karta London Pass nabízí slevu 10% v dárkovém obchodě se sevunýry z Royal Albert Hall.

Letecky do Londýna s volným programem

 


 

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner