LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Splní eurovíkend v Londýně vaše očekávání?

Sdílej článek na Facebooku

Když se řekne eurovíkend v Londýně, je možné si pod tímto označením představit mnohé. Takový výlet do Londýna nemusí nutně znamenat jen obcházení památek a muzeí. Podívejte se s námi, jak může takový eurovíkend vypadat.

Eurovíkend s návštěvou památek

Toto je asi nejběžnější varianta víkendu v Londýně, který je zaměřen na návštěvu těch nejlepších památek a historických staveb. Můžete zvolit individuální program, nebo si vybrat z nabídky eurovíkendů našich cestovních kanceláří a agentur s průvodcem. Je třeba zde zmínit jednu důležitou věc a tím je vstupné do památek. Vstupné do památek je bohužel velmi velkou částí z rozpočtu eurovíkendu a to i když se budete snažit navštívit i památky, kde je vstup zdarma. Pomoci vám můžou studentské karty, slevové karty pro seniory, dětské vstupné či různé turistické karty. Častou otázkou turistů je, co všechno se dá o víkendu v Londýně stihnout. Na toto se nedá jednoznačně odpovědět a záleží to hlavně na druhu dopravy a na jednotlivých památkách.

Globe Theatre London

 

Pojedete li na víkend do Londýna autobusem, budete mít na samotné prohlídky méně času, než ten cestovatel, který zvolí dopravu letadlem. Ten rozdíl je cca jeden celý den. Na druhou stranu autobusový eurovíkend nabízí možnost návštěvy památek již po cestě do Londýna a rozhodnutí je tak značně individuální. To samé platí i o výběru památek, jsou památky a muzea, kde budete hodiny a hodiny, naproti tomu jsou místa, která si dostatečně prohlédnete do hodinky.

Eurovíkend s nakupováním

Tato varianta eurovíkendu je také velmi zajímavá, ale i zde je několik úskalí na které je třeba upozornit. Velikonoční, předvánoční nebo prázdninové nákupy v Londýně jsou velmi oblíbenou formou víkendových pobytů. Přivést si originální Londýnské kousky za zajímavé peníze se mnohdy opravdu vyplatí. Zmiňme zde jeden důležitý faktor a tím je volba dopravy. Pokud jedete do Londýna nakupovat, dobře si rozmyslete, jak se do Londýna dostanete. Zvolíte li leteckou dopravu, musíte myslet na váhu zavazadel, která je bez příplatku většinou omezena na 15 kg na osobu. Příplatky za přetížené zavazadlo jsou u některých leteckých společností velmi drahé. Naproti tomu autobusová doprava vám bez větších potíží vezme zavazadlo o váze 30 kg na osobu a to už je pořádný nákup. U eurovíkendů zaměřených na nákupy také odpadá nutnost finanční rezervy na vstupné do památek a muzeí a příplatky za průvodce.

Eurovíkend s návštěvou sportovního utkání

Posledních pár let se do popředí zájmu cestovatelů dostávají víkendové pobyty v Londýně zaměřené na sport. Utkáním samozřejmě vévodí fotbal a tenis. Fanoušci fotbalu a tenisu každoročně navštíví ta nejlepší utkání v rámci sportovních eurovíkendů v Londýně. Během těchto víkendů můžete navštívit sportovní svatostánky jako stadion Arsenalu a Chelsea, arénu Millenium Dome či tenisové sportoviště ve Wimbledonu, kde si můžete utkání zpestřit i návštěvou muzea tenisu. I zde je na výběr z eurovíkendů leteckých anebo autobusových, rozdíl je především v procestovaném čase a v ceně. Eurovíkend autobusem je většinou koncipován tak, že noc strávíte spánkem v autobuse, pak jdete na fotbal a po utkání při cestě zpět se můžete opět prospat v autobuse. U leteckých eurovíkendů na sportovní zápasy je eurovíkend s noclehem v hotelu a individuálním programem před a po zápase.

Emirates stadionin 1

 

Budete li tedy vybírat víkendový pobyt v Londýně, je třeba se věnovat samotnému zaměření. V nabídkách jsou samozřejmě i eurovíkendy kombinované, kdy jedete autobusem do Londýna, navštívíte několik památek, uděláte si okružní jízdu Londýnem s výkladem od průvodce a nakonec si zde i nakoupíte. Přejeme všem dobrý výběr a užijte si Londýn!

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner