LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

25.05.12

Tower Bridge

Sdílej článek na Facebooku

 

HistorieOtevírací dobaCena vstupnéhoKudy k Tower Bridge

Londýnský skvost nad Temží.

Pokud se chystáte do Londýna, hlavního města Spojeného království neopomeňte navštívit právě Tower bridge. Londýn je městem s hlubokou historií, které nabízí nespočet významných památek. Právě z tohoto důvodu do Londýna míří denně stovky a tisíce turistů, jenž chtějí nasát onu správnou londýnskou atmosféru.Vyhlášený a proslulý symbol Londýna Tower Bridge se vypíná nad řekou Temží a vytváří spojení mezi břehy londýnské řeky. Právě Tower Bridge patří mezi nejfotogeničtější atraktivity Londýna. Most se velmi často objevuje na pohlednicích a mnoho nadšenců si pořídí puzzle s pohledem na majestátný most.Své pojmenování Tower Bridge získal dle pevnosti Tower, která se hrdě tyčí v těsné blízkosti mostu. Stěžejní věže jsou postaveny v neogotickém stylu a jejich význam je opravdu značný. Slouží jako pilíře, mezi kterými je možné pozvednout střední část mostu, z důvodu proplutí rozměrných lodí.

Londýn Tower Bridge

Trocha historie

Tower bridge představuje spojení přes Temži již od roku 1886. Stavba gigantického kolosu trvala 8 let. Na vzniku pracovalo přes 400 dělníků a bezchybný chod stavby zaštiťovalo 5 dodavatelů. Hlavními architekty byli Horace Jones a Johna Wilfe-Barry. Sám Jones preferoval skromnější vzhled, ke konci však bylo rozhodnuto pro velkolepý návrh architekta Barryho, který dal mostu originální a velkolepé vzezření. V té době most patřil mezi nejlépe technicky zkonstruovanou stavbu světa, díky propracovanému zdvihacímu systému. Dnes si můžete prohlédnout původní mechanické zařízení, které dříve zvedlo mostní konstrukci. Vydejte se na návštěvu do prohlídkové zóny mostu.

Na konstrukce věží a mostu bylo spotřebováno 11 000 tun oceli. Obložení tvoří portlandský vápenec a cornwallská žula.Dnes mohou turisté nahlédnout do obou věží, kde se konají výstavní expozice. Pány zcela určitě zaujme prohlídka historické parní strojovny, kterou naleznete na konci mostu. Mnozí jsou mostem natolik okouzleni, že se vydají na průzkum do dnešního řídícího centra Tower bridge. Rok 2000 dal mostu možnost ovládat jej na dálku. Často však došlo k technickým poruchám, které mělo za následek zaseknutí mostu.Nechejte na sebe působit strhující atmosféru legendárního mostu, kterou skvěle dokresluje úchvatný výhled na město.

Kdy mají v Tower Bridge otevřeno?

Otevírací doba pro veřejnost je podle období rozdělena takto. V odbodí od 1. dubna do 30. září je most otevřen od 10:00 do 18:30 a v období od 1. října do 31. března je otevřeno od 9:30 do 18:00. Poslední návštěva Tower Bridge bude vpuštěna jednu hodinu před uzavřením mostu. Most je otevřen po celá rok mimo vánoční svátky, tedy od 24. do 26. prosince.

Kolik stojí vstupné do Tower Bridge?

Vstupné do Tower Bridge pro dospělou osobu je 8 liber a děti zaplatí za vstup jen 3 libry. Majitelé London passu mají i tady vstup zdarma, navíc se majitelé Londýnské turistické karty mohou podívat i do původní viktoriánské strojovny mostu a vidět tak letité parní stroje a celý původní ovládací mechanismus mostu.

Jak se dostat k Tower Bridge?

Cest k mostu je několik, nejlepší bude podívat se na popis cesty k Tower of London, který je hned vedle mostu Tower Bridge. Platí zde tedy stejné trasy a cesta, je velmi vhodné spojit tyto dvě návštěvy. Je zde možno využít další bonus, který London pass nabízí a tím je 15% sleva ve vyhlášené a hlavně netradiční restauraci Medieval Banquet, kterou najdete přes ulici naproti Tower of London, v areálu Ivory House.

Poznávacá zájezd s prohlídkou mostu Tower Bridge, autobusový zájezd na pět dnů. Na tomto poznávacím zájezdu budete mít možnost vidět nejen tento slavný most, ale také prohlídku Greenwiche – observatoř, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, National Galery, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Baker Street – dům Sherloka Holmese, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Windsor Castle, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna s kvalitním průvodcem.

Letecky do Londýna s volným programem


 

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner