LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

06.07.12

Trafalgarské náměstí

Sdílej článek na Facebooku

Trafalgarské náměstíTrafalgarské náměstí je největší londýnské náměstí a chloubou hlavního města Velké Británie. Již název celého náměstí je srdeční záležitostí britských dějin. Náměstí je totiž pojmenované po slavné bitvě u Trafalgaru, která skončila v roce 1805 vítězstvím hrdého Britského námořnictva nad francouzskou flotilou. Celou úspěšnou bitvu vedl admirál Horatio Nelson, který na Trafalgarském náměstí rovněž nemůže chybět. Jeho sochu totiž nelze přehlédnout, tyčí se uprostřed náměstí a je vysoká 52 metrů.

Co všechno na Trafalgarském náměstí uvidíte?

Na Trafalgarském náměstí však nedominuje pouze Nelsonův památník, ale více zajímavých artefaktů a staveb. Jsou to mimo jiné dvě krásné fontánky, vznešená britská Národní galerie a sympatická budova kostela Saint Martin-in-the-Fields, kde si na chvíli můžete dopřát nebeského klidu a ticha. Jinak je Trafalgarské náměstí velmi rušné a hlučné. Pulsující život se zde téměř nezastaví. Náměstí je plné lidí a holubů, což je velkou atrakcí zejména pro děti.

Trafalgarské náměstí je v očích Londýňanů něco podobného jako Václavské náměstí v očích Pražanů. Je totiž využíváno k mnoha národním shromážděním. Obyvatelé Londýna si Trafalgarské náměstí například vybírají k mnoha politickým demonstracím. Vedle politiky se zde obyvatelé Londýna scházejí při velmi důležitých sportovních událostech. Londýnští občané se zde například sešli v hojném počtu, když bylo Londýnu oznámeno pořádání letních olympijských her v roce 2012. Jelikož letos v létě bude olympiáda v Londýně, Trafalgarské náměstí se může těšit, že na zdejším náměstí obyvatelé Londýna budou oslavovat nejedno britské sportovní vítězství.

Jak se na Trafalgarské náměstí dostanete?

Trafalgarské náměstí je v samém srdci Londýna, takže se tam bez problému dostanete metrem. Použít můžete linky metra Bakerloo nebo Northern, vystoupit musíte na stanici Charing Cross. Trafalgarské náměstí slouží rovněž jako autobusová zastávka pro řadu denních a nočních autobusových linek. Na náměstí můžete také nastoupit do červených vyhlídkových doubledeckerů, které vás provezou kolem hlavních pamětihodností Londýna. Z Trafalgarského náměstí je také ideální výchozí bod pro pěší prohlídku centrální části Londýna. Z náměstí je jenom kousek od vládní čtvrti Whitehall s britským Parlamentem. V blízkosti Trafalgarského náměstí stojí také Buckinghamský palác a Westminsterské opatství.

Poznávacá zájezd s prohlídkou Trafalgarského náměstí, autobusový zájezd na pět dnů. Na tomto poznávacím zájezdu budete mít možnost vidět nejen Trafalgarské náměstí, ale také prohlídku Greenwiche – observatoř, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Windsor castle, Covent Garden, National Galery, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Baker Street – dům Sherloka Holmese, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna s kvalitním průvodcem.

Letecky do Londýna s volným programem


 

Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner