LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

Westminster Bridge v Londýně

Sdílej článek na Facebooku

Westminster Bridge je známý londýnský most, který má světle zelenou barvu. Tento most je častým objektem fotografů z celého světa, protože za tímto krásným mostem se skvostně tyčí budovy neméně krásného Britského parlamentu.

Spojnice mezi Westminsterem a Lambethem

Westminster Bridge je využívám pro pěší i silniční dopravu. Most z 19. století spojuje londýnské obvody Westminster a Lambeth, takže je velmi frekventovaným mostem.

westminster bridge 500

Pohled na most Westminster Bridge z London Eye

Původní most, který tady stál, byl postaven v 18. století. Kdo by chtěl vědět jak původní most vypadal, stačí se podívat na známý obraz od významného italského malíře Canaletta, který původní most v roce 1746 namaloval. V polovině 19. století však byla potřeba postavit zcela nový most, který by odpovídal potřebám rychle se rozrůstajícího Londýna. Nový most byl slavnostně otevřen 24. května roku 1862 a slouží veřejnosti dodnes.

Pěkný most z oceli

Na mostě napočítáte celkem sedm krásných oblouků, což je mimochodem počet, který nemá žádný jiný londýnský most. Další zajímavou raritou mostu je, že se jedná o nejstarší dosud stojící most v centru Londýna, který spojuje řeku Temži. Westminster Bridge je postaven z tvářené oceli. Na decentní gotické výzdobě mostu se podílel známý anglický architekt Charles Barry, který má na svědomí i rekonstrukci celého Westminsterského paláce. Poslední rekonstrukce mostu proběhla v letech 2005 až 2007, kdy byl mimo jiné celý most znovu natřen.

Příjemně zelená barva

Hlavní barvou mostu je příjemná zelená barva, která se mimochodem podobá barvě kožených křesel v Dolní sněmovně Parlamentu. Tato světle zelená barva tak vytváří zajímavý protiklad k nedalekému červenému mostu Lambeth Bridge, což je pro změnu barva, která odpovídá Sněmovně lordů.

wesminster bridge a parlament 500 by Daniel Bron

Most Westminster Bridge a pohled na Big Ben a parlament - Autor snímku Daniel Bron

Zajímavosti mostu

Westminster Bridge je důležitou a významnou spojkou mezi Westminsterským palácem na západní straně a londýnskou atrakcí London Eye na východní straně. V minulosti byl tento most také cílem prestižního Londýnského maratónu, který se v Londýně každoročně koná v měsíci dubnu. Celková délka mostu je 252 metrů, na šířku pak most měří 26 metrů. Nejrychleji se k mostu dostanete londýnským metrem, stačí vystoupit na stanici metra Westminster.

Další zajímavé památky Londýna, Muzeum Sherlocka Holmese, prohlídka Greenwiche – observatoř, Křižník HMS Belfast, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Národní Londýnskou galerii, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, čtvrť Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Poznání Londýna s kvalitním průvodcem. Možná cestou potkáte i nějaké ty slavné osobnosti a rodáky z Londýna.
Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner