LONDÝN
          jako na dlani

Adobe Flash Player required to view this file.

Nechcete čekat ve frontě u pokladny a chcete mít vstup zdarma? Potom si přečtěte o Londýnské turistické kartě London Pass a ušetřete v září dalších 6%

Chcete vědět víc?

Průvodce Londýnem

Banner

Hotely Londýn

Rezervujte Londýnské hotely se slevou až 50%

Banner

Máme pro Vás dobrou zprávu, pro naše návštěvníky jsme získali pěknou slevu na kartu London Pass platnou až do konce září. + nová sleva až 20% do 15.9.2016!

Chcete vědět víc?

25.11.12

Westminsterský palác – Londýnský Parlament

Sdílej článek na Facebooku

 Londýn Parlament – House of Parliament

Do Anglie se každoročně vydávají obrovské davy lidí prakticky z celého světa, samozřejmě, že ani Česká republika není výjimkou. Důvodem k pobytu jsou obvykle buď pracovní nabídky, nebo třeba jen poznávací zájezdy. Hlavním městem a zároveň i jedním z turistických center je velkoměsto Londýn.

Londýn se může pochlubit množstvím nabídek a všestranným vyžitím. Ať již se jedná o pracovní příležitosti, sportovní nebo kulturní oblast, ale i poznávání tamějších památek a historie, prostě každý návštěvník tohoto města si přijde na své a rozhodně se zde nebude nudit.

Vyhledávaným a oblíbeným cílem turistických návštěv bývá velmi často i budova zdejšího parlamentu. Velká Británie je kolébkou demokracie, takže se ostatně není vůbec čemu divit. House of Parliament, který bývá označován také jako Westminsterský palác je sídlem Sněmovny Lordů a zároveň i Dolní sněmovny. Komplex se nachází ve středu města na levém břehu Temže.

parlament 4

Historie budovy Londýnského parlamentu sahá až do 11. století, kdy byla postavena a je spojována s anglickým panovníkem Eduardem III. přezdívaným „Vyznavač", který sem tehdy přestěhoval svůj úřad. Ve čtyřicátých letech 19. století byl však parlament výrazně poškozen požárem. Novodobou podobu potom nastolil architekt Sir Charles Barry a to ve stylu neogotismu avšak se zahrnutím pozůstalých prvků dřívějších dob. V průběhu druhé světové války byl parlament několikrát bombardován, naštěstí se však podařilo po dílčích rekonstrukcích jeho zdárné dochování až do dnešních chvil.

House of Parliament čítá více než tisíc místností, což jen dokládá velikost a rozlohu stavby. Nejznámějšími částmi celého komplexu jsou však dva sály. Jedná se o jednací sál Sněmovny Lordů a Dolní sněmovny. Každoročně je zde zahajována politická sezóna za účasti a proslovu britského panovníka. Westminster Hall představuje historicky nejstarší část paláce. Slouží k významným událostem, kterými jsou například korunovace či pohřby důležitých státních příslušníků. Známá je také věž Big Ben, která se tyčí do úctyhodné výšky.

Díky organizovaným exkurzím můžete vzhlédnout interiérové i exteriérové prostory Londýnského parlamentu při troše štěstí i vy a to zejména během letních měsíců, kdy je standardně parlamentní přestávka. Zájem je však opravdu obrovský a je třeba počítat s upřednostňováním občanů ze Spojeného království. Opravdu jedinečný pohled na parlament si lze také vychutnat z ptačí perspektivy. Naproti přes řeku Temži totiž stojí vyhlídkové kolo London eye, které doporučujeme rozhodně navštívit, zažijete tak něco jedinečného.

parlament 3

Poznávacá zájezd s prohlídkou Londýnského parlamentu, autobusový zájezd na pět dnů. Na tomto poznávacím zájezdu budete mít možnost vidět nejen parlament, ale také prohlídku Greenwiche – observatoř, Muzeum námořnictví, Královská námořní akademie, Westminster bridge, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Covent Garden, Windsor Castle, British Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Baker Street – dům Sherloka Holmese, katedrála Sv. Pavla, procházka po jižním břehu Temže – Southbank – Tate Modern, Globe, Southwerská katedrála, London Bridge, Buckinghamský palác, pěší procházka St. James Park, Piccadily Circus, Leicester Square, čínská čtvrť, Soho, poté London Eye, cesta historickou linkou londýnského patrového červeného autobusu k Toweru, prohlídka Tower of London,Tower Bridge, Doky Sv. Kateřiny. Následuje cesta vláčkem přes čtvrť Canary Wharf do Greenwiche. Nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna s kvalitním průvodcem.
Sdílej článek na Facebooku

London Pass

Londýnská turistická karta

london pass3

Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.

Chcete vědět víc?

Jízdenky do Londýna

Kam dál?

Průvodce Londýnem na DVD

Banner

Londýn letenky

Banner

Průvodce světem

Banner